Příslušenství > Úprava vody

Pro komplexní péči o bazénovou vodu doporučujeme vedle dlouhodobě osvědčených přípravků Azuro také speciální dezinfekční zařízení, která zajistí čistou, nezávadnou vodu a přitom významnou měrou omezí spotřebu klasické bazénové chemie.

  • V praxi nejosvědčenější jsou UV lampy a ionizátory, které představují alternativu k chlorovému čištění.
  • Salinátory pracují na bázi vytváření přírodního chloru.
  • Automatické dávkovací stanice sníží spotřebu bazénové chemie díky tomu, že samy rozpoznají, kdy ji je potřeba do bazénu vypustit.

Tato speciální zařízení je možné použít jak u nových, tak u již provozovaných bazénů. Vhodnost použití doporučujeme konzultovat s naším bazénovým specialistou.

UV lampa
UV Lampa je zařízení, které účinně a přitom bezpečně dezinfikuje vodu v bazénu působením ultrafialového světla typu C (o vlnové délce 253,7 nm). Toto pro lidský organismus neškodné zařízení spolehlivě ničí bakterie, plísně a řasy a zabraňuje jejich dalšímu množení v bazénu.

Technologie ošetření bazénové vody UV lampou je velmi vhodná pro astmatiky a alergiky. Takto ošetřovaná voda nedráždí oči ani citlivou pokožku.
Ionizátor
Ionizátor dezinfikuje vodu v bazénu elektrolytickým dávkováním iontů mědi a stříbra. Právě měď je v tomto případě hlavním aktivním dezinfekčním prostředkem, díky čemuž se podstatně sníží spotřeba ostatní bazénové chemie. Voda v bazénu pak není cítit po dezinfekčních prostředcích.

Ionizátor pracuje zcela automaticky a výsledkem je krásně čistá a nezávadná voda bez škodlivých mikroorganismů a vodních řas.
Automatická dávkovací stanice

Čistou a zdravotně nezávadnou vodu v bazénu bez měření, zjišťování a nastavování vám pomohou zajistit automatické dávkovací systémy.

 

Tato elektronická zařízení průběžně vyhodnocují kvalitu vody v bazénu a podle naměřených hodnot do ní automaticky dávkují optimální množství účinných prostředků. Snižují tak spotřebu bazénové chemie a šetří váš čas potřebný k údržbě bazénu.

Salinátor

Salinace je jedním z nejúčinnějších způsobů dezinfekce vody v bazénu. Mikroprocesorem řízený systém elektrolýzy produkuje ze slané vody přírodní chlor, který v podobě kyseliny chlorné spolehlivě ničí bakterie, viry a řasy.

  • Takto ošetřená voda je křišťálově čistá a nedráždí kůži ani oči.
  • Mírně slaná voda v bazénu (zhruba 10x nižší koncentrace soli než u mořské vody) má navíc potvrzené léčivé účinky na pokožku.
Sůl

Pomocí speciálního zařízení tzv. salinátoru je ze soli na základě elektrolýzy produkován přírodní chlór, který účinně dezinfikuje bazénovou vodu. Výhody použití bazénové soli v bazénu:

  • Eliminování bakterií, virů a řas.
  • Takto ošetřená voda je křišťálově čistá a nedráždí kůži ani oči.
  • Mírně slaná voda v bazénu má potvrzené léčivé účinky na pokožku.
Navrhněte si svůj bazén v 3D generátoru Vytvořit

Tým našich bazénových specialistů je kdykoli připraven Vám poradit s výběrem nebo realizací bazénu.

Neváhejte nás kontaktovat, najdete nás v 58 prodejních centrech na celém území republiky!

Přejete si vypracovat nezávaznou nabídku? Vyberte si prodejní centrum nejblíž právě Vám.

Vybrat prodejní centrum
×